Kérjen visszahívást az Önhöz legközelebb eső szőrtelenítő szalonból!
Tartós szőrtelenítés
Az IPL szőrtelenítés, úgy került a köztudatba, hogy "végleges szőrtelenítés", és lehet célszerűbb lett volna az angol permanent hair removal szóból kiindulva "tartós szőrtelenítésre" elkeresztelni.
Ha a korábbi eljárásokkal vetjük össze viszont, akkor beszélhetünk tartós, és ideiglenes szőrtelenítő eljárásokról.
Ideiglenes szőrtelenítés eljárás (depiláció)
Zömében ide tartoznak a hagyományos szőrtelenítő eljárások, úgy mint a borotva, gyanta, csipeszelés, és az epilálás. Sőt a modern kémiai szőrtelenítőkkel is csak ideiglenes eredményt érhetünk el nem beszélve bőr irritációs hatásukról. Ezek a technológiák szőrtüszőgyulladást, állandó macerát, bőrirritációt okoznak. Nem okoznak maximális elégedettséget a használójában.
Tartós szőrtelenítés (epiláció)
A tartós szőrtelenítés történetét tekintve több meghatározó lépcsőn ment keresztül, míg tökéletesítették a technológiát, és széles körben elterjedhetett.
Először a tűs epiláció jelent meg, ami mérföldkő volt a tudományban, mert a tűbe vezetett váltóáram hatására a hegyénél hő keletkezik, amit ha a szőrtüszőig levezetnek kiégeti a mátrixsejtek fehérjéit.
A lézeres szőrtelenítés már egy komolyabb technológia volt, ugyanazon elven, hogy esetünkben a szőr a vezető közeg, és a fényt levezeti, majd hővé alakul, így megsemmisítve a szőrtüszőt.
Az előbb említett technológiák a következő komplikációk miatt nem terjedtek el: elég időigényesek voltak, fájdalommal jártak, költséges aprólékos eljárások.
A fény technológia továbbfejlesztése az IPL, vagy villanófényes eljárás megjelenése jelentette a megoldást a szőr problémával küszködők számára. A speciális technológia lényege, hogy a széles spektrumú fényt a pigmentáltabb sötétebb szőr elnyeli, és ennek hatására a szőrtüszőben a megfelelő hő (70 fok) létrejön, és a szőrtüsző megsemmisül, a szőrhagyma elhall, és nem képes a továbbiakban újratermelődni.
A bőrgyógyász szakorvos kutatások alapján, ha az IPL szőrtelenítés a megfelelő növekedési fázisban eléri a szőrtüszőt, akkor azok hosszú távon nem képesek regenerálódni. A szőrtüszőben lévő őssejtek szerepe viszont akár évezredekre visszanyúlva az volt, hogy a hideg ellen nyújtson védelmet, ezért bizonyos idő után újra aktiválhatják magukat. Az IPL szőrtelenítés esetében ezért beszélünk tartós szőrtelenítésről, mert ez az újra aktivizálódás 3-5 év lehet optimális estben, amit hormonális tényezők befolyásolhatnak.
Az újonnan megjelenő szőrszálak persze se mennyiségben, se minőségben nem lesznek olyanok, mint a korábbi állapot, ritkás pihés visszaszőrösödésre kell számítani, amit 1-2 utókezeléssel megoldható.
- Cimkék:
- tartós szőrtelenítés
- IPL szőrtelenítés
- végleges szőrtelenítés
- villanófényes szőrtelenítés
- gyantázás